Frezowanie CNC sklejki

Najnowsze technologie czynią obróbkę wszelkich materiałów łatwiejszą, szybszą i bardziej dostępną. Jednym z materiałów wykorzystywanym przy produkcji różnego rodzaju elementów ozdobnych, jest sklejka drewniana, a jedną z technik jej obróbki jest frezowanie na maszynach CNC.

Sam skrót CNC to Computerized Numerical Control, w języku polskim oznacza on komputerowe sterowanie urządzeniami numerycznymi. Dzięki tej technologii możemy zaprojektowany, skomplikowany wzór czy element urzeczywistnić wykonując go z wybranego materiału. Oczywiście potrzebne do tego są specjalistyczne obrabiarki, wykwalifikowany personel, która zadba o każdy detal na etapie projektu, a następnie operator maszyny, który w opracowywanym materiale uzyska efekt identyczny jak w projekcie. W Pracowni Inspiracji przygotujemy projekt, wykonamy wszystkie niezbędne obliczenia, zoptymalizujemy proces wycinania elementów w sklejce i zajmiemy się obróbką CNC sklejki drewnianej.

Obróbkę CNC sklejki drewnianej można podzielić na kilka różnych rodzajów. Jednym z nich jest frezowanie CNC - proces mający na celu powolne i dokładne ścinanie kolejnych warstw materiału, aż do uzyskania pożądanego efektu. Zastosowanie frezowania CNC pozwala na wysoką precyzję pracy i estetykę produktu końcowego.

Za pomocą specjalistycznych narzędzi w materiale wycinane są bardzo dokładnie np. ażurowe zdobienia, podcięcia i wgłębienia. Dzięki temu, zamiast zwykłej, niczym niewyróżniającej się płyty sklejki, możemy uzyskać piękny materiał, który posłuży nam np. jako ścianka działowa, balustrada, osłona grzejnika czy nawet i front meblowy.

CNC, Frezowanie, Wycinanie, Cięcie, Grawerowanie, Usługi cnc, Wycinanie laserem, Wycinanie w drewnie, Frezowanie 3D, Modelowanie 3D, Płaskorzeźby, Panele ażurowe, Maskownice, Drewniane szyldy, Napisy, Litery, Cyfry, Rzeźby, Dekory, Artystyczne meble, Indywidualne zamówienia, Projektowanie

AllegroFacebookEtsyEbayGoogle+YoutubeinstagramPinterest